Wybierając fotografa ślubnego zwróćcie uwagę na kilka podstawowych zagadnień, aby uniknąć współpracy z amatorem i głębokiego rozczarowania z wykonanej usługi.

Aby wyszukać odpowiedniej i odpowiedzialnej osoby, której powierzycie wykonanie reportażu z Waszego ślubu, warto poprzeglądać portfolio na stronach internetowych. W ten sposób nie musimy tracić czasu i nie ponosimy dodatkowych kosztów na dojazdy do poszczególnych osób, aby zapoznać się z ofertą. Przeglądając galerie warto zwrócić uwagę na estetykę wykonania poszczególnych zdjęć, ich niepowtarzalność czy ciekawe inspiracje, którymi kierował się fotograf Kalisz wykonując swoje zdjęcia. Na postawie przeglądniętych galerii najlepiej wybrać dwóch lub trzech usługodawców z którymi się spotkamy. Na takim spotkaniu ważnym jest, abyśmy mieli możliwość dodatkowego zapoznania się z pełnym reportażem ślubnym, gdyż na stronie zazwyczaj udostępniane są najlepsze, wyselekcjonowane ujęcia.

Na podstawie zaprezentowanego materiału zapoznamy się ze stylem pracy, kreatywnością jak i umiejętnościami graficznymi danego fotografa. Bardzo ważne jest aby dana osoba miała odpowiednie kwalifikacje jak i doświadczenie w świadczeniu tego typu usług. Doświadczony fotograf jest zawsze tam gdzie być powinien, a podczas swojej pracy jest praktycznie niezauważalny dla uczestników ślubu. To właśnie dzięki doświadczeniu i dyskrecji potrafi zarejestrować niebanalne kadry zawierające emocje.

Na spotkaniu można poruszyć kwestię wykonania pleneru ślubnego, chodzi o to, czy odbędzie się on w dniu ślubu czy też kilka dni po nim. Istotą realizacji sesji innego dnia jest możliwość jej przeprowadzenia w dwóch lub trzech różnym miejscach. Różnorodność miejsc wpłynie zdecydowanie na zwiększenia atrakcyjności wykonanych zdjęć. Oczywiście dysponujemy też większą ilością czasu i mamy możliwość dokładnej inscenizacji poszczególnych ujęć.

Wybierając profesjonalnego fotografa ślubnego, będziemy mieli do czynienia z osobą godną zaufania. A wykonane zdjęcia będą niewątpliwie najpiękniejszą pamiątką z tego uroczystego dnia zaślubin.