Czy zastanawiałaś się jak będzie wyglądał Twój ślub ? Czy wiesz w jaki sposób go ozdobisz ? Czy umiesz to zrobić by dekoracje ślubne wyglądały atrakcyjnie i wyjątkowo ? Ten poradnik pomoże Ci zaprojektować i przygotować niepowtarzalne dekoracje ślubne i weselne. Zacznij od tego by zagwarantować sobie odrobinę wolnego czasu przed ślubem, co pozwoli Ci spokojnie zająć się projektem dekoracji ślubnych.

Zacznij od tego żeby pojechać na miejsce gdzie odbędzie się ślub. Zobacz jak wygląda kościół, który masz ozdobić. Szczególną uwagę powinnaś zwrócić na miejsce gdzie będzie siedziała Para Młoda. Dekoracje ślubne potrzebują miejsca i do tego miejsca należy dobrać ich wielkość. Jeśli mówimy o małym kościółku na wsi gdzie miejsca przy ołtarzu będzie mało, dekoracje ślubne nie mogą być obfite, ponieważ będą przeszkadzać w odprawieniu mszy, będą przesłaniały ołtarz, a co gorsza Parę Młodą. Dekoracje ślubne mają być tylko tłem dla uroczystości ślubnej i tak też je proszę przygotować.

Kolejna rzecz to kwiaty. Obecnie mamy modę na żywe kwiaty i takie też proszę zakupić. Dekoracje ślubne nie są już przygotowywane ze sztucznych roślin. Kwiaty, które wykorzystasz na dekoracje ślubne powinny trafić również do dekoracji weselnej oraz na dekoracja stołu weselnego.

Następnym tematem jest kolor. Powinien być on dobrany wg kolorów jakie znajdują się w kościele, ławki, ołtarz, oraz do sukni Panny Młodej. Wybrany kolor będzie wiodącym, to znaczy że będzie się pojawiał na we wszystkich częściach na dekoracje ślubne i weselne oraz dekoracja stołu weselnego.