Wymarzony urlop już za kilka dni, pozostało jeszcze tylko spakować się, ale jak to zrobić gdy walizka taka mała, a tyle potrzebnych rzeczy do zabrania?!

Oto kilka rad, jak to zrobić, aby pakowanie nie zamieniło się w koszmar.

1. Kosmetyki zajmują bardzo dużo miejsca, duże opakowania koniecznie trzeba zamienić na mniejsze, można kupić specjalne wakacyjne opakowania do kosmetyków w drogerii lub też możemy skorzystać z próbek kosmetycznych. Warto również ograniczyć samą ilość kosmetyków, może wystarczy nam jedna kredka do oczu zamiast dwóch lub jeden krem na noc i na dzień. Koniecznie trzeba zabrać krem do opalania z odpowiednim filtrem.

2. Ręcznik – domowe ręczniki zabierają bardzo dużo miejsca, dlatego też warto na wyjazd zaopatrzyć się w specjalne ręczniki z mikrofibry. Zajmuje bardzo mało miejsca a dodatkowo bardzo szybko schnie.

3. Zroluj co możesz! Żołnierze mają świetny sposób na pakowanie walizki – wszystkie swoje rzeczy rolują, wówczas mogą optymalizować miejsce oraz zachować porządek. Największy problem sprawia zazwyczaj bielizna, która nijak nie udaje się poskładać, tutaj idealnie sprawdzi się właśnie rolowanie.

4. Na spód wkładamy rzeczy najcięższe a na górę lekkie, takie które łatwo się gniotą.

5. Buty – warto ograniczyć ich ilość do tych najbardziej potrzebnych. Baletki, japonki, lekkie sandałki w zupełności wystarczą. Jedziemy na urlop więc szpilki chętnie pozostaną w domu!

6. Na plaży czy też w długiej podróży lubimy czytać, książki sporo ważą i dodatkowo zajmują bardzo dużo miejsca, warto więc pomyśleć o czytniku do e-booków, zajmuje zdecydowanie mniej miejsca a więcej treści.

7. Nie zabieraj koszyka plażowego, zastąp go bawełnianą torbą.

8. Sprawdź czy koniecznie musisz zabrać suszarkę do włosów lub żelazko.

9. Na urlopie zdecydowanie lepiej sprawdzają się sukienki, zajmują mniej miejsca i nie potrzebujemy oddzielnie bluzki oraz spodenek czy też spódniczki. Grube spodnie można zastąpić legginsami.

I ostatnia rada: koniecznie trzeba zabrać dobry humor!