Podkreślają urodę każdej kobiety. Są wybawieniem dla niskich osób. Stanowią elegancki dodatek, który każda pani powinna mieć w swojej szafie. Buty na obcasie, czy to na koturnie lub na szpilce, są niezmiennie gustowne i nigdy nie wychodzą z mody.

Każda kobieta miała na sobie chociaż raz wysokie obuwie. Ważne spotkania, randki, imprezy z przyjaciółmi czy zwyczajne wyjście do pracy. Płeć żeńska kocha szpilki i koturny niemalże tak samo, jak diamenty. To niezastąpiony atrybut każdej Pani, który w zależności od wersji, można nosić niemalże przez cały rok.

Za oknem prawdziwa wiosna, coraz wyższe temperatury zachęcają do założenia lżejszego i modnego obuwia. Piękne, starannie wykonane buty włoskie zwrócą uwagę wielu osób podczas spaceru lub spotkania. Podkreślą urodę każdej damy i sprawią, że będzie można poczuć się wyjątkowo. Koturny i szpilki są starsze niż nam się wydaje. Miliony kobiet nosiły je w ciągu kilku wieków. Duży rozkwit popularności butów na obcasie miał miejsce w starożytnej Grecji, gdzie stanowiły istotny rekwizyt antycznych teatrów. Aktorzy noszący obuwie na specjalnym podwyższeniu odgrywali rolę dostojników i ważnych osobistości. Stąd wzięła się moda na ubieranie koturnów przez wysoko postawionych obywateli. Ta tendencja rozprzestrzeniła się następnie na inne kraje. W Wenecji po raz pierwszy zostały założone przez Katarzynę Medycejską podczas jej ślubu z księciem Orleanu. Szybko zyskały zainteresowanie dam dworu i bogatych mieszczanek. Jednak upodobanie w wysokich obcasach miały także weneckie kurtyzany, które chętnie podkreślały w ten sposób swoje atuty.

Koturny zyskały drugą młodość w czasach flower power, czyli hippisowskich latach 70. i 80. W wysokich obcasach gustowali także mężczyźni, w szczególności w erze disco. Później ich sława nieco przycichła, aby w ostatnich latach ponownie zacząć podbijać serca kobiet na całym świecie.
Szpilki mają podobną historię, jednak wywołują inne skojarzenia niż koturny. Uznawane są za szczyt elegancji każdej damy i niezbędny dodatek do wizytowej stylizacji. Mężczyźni uwielbiają kobiety w szpilkach i niejednokrotnie podkreślają, że ten niepozorny element potrafi całkowicie zmienić wygląd. W gustowny sposób tuszuje niski wzrost czy niedoskonałości nóg. Chociaż ich noszenie wymaga opanowania i wprawy, warto poświęcić kilka chwil na naukę, aby później móc zachwycać pięknym wyglądem sylwetki w szpilkach.