Testy nietolerancji pokarmowej

Ponad 45% populacji może doświadczać dolegliwości z powodu nierozpoznanej nietolerancji pokarmowej (według raportu British Alergy Foundation). Najczęstszymi objawami są choroby autoimmunologiczne (np. choroba Hashimoto), migrenowe bóle głowy, wzdęcia, zaparcia, łuszczyca, problemy z zajściem i utrzymaniem ciąży. Aby zapobiec objawom choroby często wystarczy wyeliminować z diety produkty nietolerowane (pamiętając, że wyeliminowane produkty trzeba umiejętnie zastąpić produktami z grupy dobrze tolerowanych, aby nie doszło do niedoborów pokarmowych).

Czym jest Nietolerancja Pokarmowa?
Niektóre przypadki nietolerancji pokarmowej są spowodowane niedoborem enzymów lub nadwrażliwością chemiczną, podczas gdy w innych przypadkach mogą być odpowiedzią systemu immunologicznego wobec pokarmowo-swoistych przeciwciał zwanych przeciwciałami IgG.
Przeciwciała IgG rozpoznają a następnie wiążą się ze specyficznymi białkami żywności tworzą kompleksy immunologiczne, które mogą gromadzić się w stawach i innych narządach, gdzie wywołują stany zapalne i wiele innych objawów związanych z nietolerancją pokarmową.

Częste objawy to:

Niepokój (ostry i chroniczny)
Zespół Deficytu Uwagi (ADHD)
Zaparcia
Biegunki
Bezsenność
Migrena
Zatrzymanie wody
Reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS)
Fibromyalgia
Astma
Wzdęcia
Zespół Przewlekłego Zmęczenia (ME)
Nieżyt Żołądka
Choroba Crohna
Świąd Skóry
Nadwaga/Niedowaga
Zespół Jelita Drażliwego (IBS)
Choroby autoimmunologiczne
(np. choroba Hashimoto)
Problemy hormonalne (nieregularne miesiączki, problemy z zajściem w ciąże)

Objawy tego typu nietolerancji pokarmowej często są opóźnione o wiele godzin a nawet dni po spożyciu i z tego powodu trudno jest zidentyfikować problematyczną żywność.
Wykrycie pokarmowo-swoistych przeciwciał IgG przy użyciu metod immunologicznych może być pomocne w leczeniu tego typu dolegliwości poprzez zaprojektowanie diety eliminacyjnej opartej o wynik testów IgG.

Ambulatoryjne Badanie FoodDetective™
To jedyne badanie wykonywane w warunkach ambulatoryjnych (poza laboratorium) na podstawie niewielkiej ilości krwi pobranej z opuszka palca (wynik otrzymujemy po około 40 minutach).
FoodDetective™ jest wiarygodnym testem, który wykrywa pokarmy tworzące przeciwciała
pokarmowo-specyficzne IgG, które mogą być zaangażowane w różnego rodzaju objawy nietolerancji pokarmowej, jak np. zespół jelita drażliwego, egzema, zapalenie stawów, choroby autoimmunologiczne i inne.