Sucha skóra, zwłaszcza latem, jest problemem, który spędza nam sen z powiek. Często chcemy ubrać sukienką czy krótkie spodenki, a sucha, spękana skóra na nogach zniechęca nas do tego. Suche dłonie powoduję dyskomfort nie do opisania, a przesuszona skóra twarzy jest wrażliwa na podrażnienia i boleśnie napięta.
Jak poradzić sobie z problemem suchej skóry? Przede wszystkim, pomóc może wizyta u dermatologa. Orzeknie on, czy nasze problemy nie wynikają przypadkiem z reakcji alergicznej czy uczuleniowej. Wtedy można rozpocząć odpowiednią kurację.
Osoby borykające się z problemem suchej skóry powinny pamiętać, że najlepiej sprawdzają się kosmetyki naturalne. Te chemiczne mogą pogarszać problemy z suchością i dodatkowo podrażniać naruszony naskórek.
Piękna i nawilżona skóra wygląda pięknie, dlatego latem nie wolno dopuszczać do jej przesuszania, stosując kremy z wysokim filtrem UV. Delikatnie opalona skóra wygląda efektownie, jednak przesadzona opalenizna daje już efekt komiczny i przyspiesza wysuszanie skóry i powstawanie zmarszczek.