Jaką koszulę wybrać

Koszule kupowane przez nas od czasu do czasu w sklepach są bardzo ważnym elementem odpowiedniej prezentacji zewnętrznej. Dobrze dobrana koszula do reszty ubioru może świadczyć o nas bardzo pozytywnie i pokazywać nas w lepszym świetle.

W poniższym artykule postaram się przedstawić kilka istotnych elementów na które należy zwracać uwagę kupując koszulę w sklepie. Przede wszystkim wybierając dla siebie koszulę powinniśmy ustalić właściwy jej rozmiar. Można to wykonać stosując prosty test długości przez zgięcie ręki w łokciu i wysunięcie jej poziomo od łokcia do palców.

Jeżeli po tej czynności zauważymy, że mankiety kończą się w odpowiednim miejscu w okolicach kości nadgarstka to możemy śmiało stwierdzić, że koszula ma odpowiednią długość. Jeżeli chodzi o samą grubość koszuli, czy to jak taka koszula na nas leży, to musimy się posłużyć lustrem i na oko sami ocenić jak taka koszula na nas leży. Zawsze możemy się też poradzić opinii osoby pracującej w takim sklepie pod kątem tego, czy koszula jest na nas odpowiednia. Każdy producent koszul stara się zapewnić zarówno dobrą jakość wykonania takich koszul jak również próbuje dostarczyć jak największą paletę barw i wzorów.

Musimy jednak mieć na uwadze, że nie każdy styl i kolor koszuli pasuje do wszystkiego. Największy błędem nagminnie powtarzanym przez niedoświadczone osoby jest ubieranie koszuli zawierającej podłużne elementy takie jak pasy do krawatu, który również zawiera takie elementy. Inne błędy to wykorzystanie spinek czyli stylu francuskiego niedopasowanego do reszty ubioru i stylu uroczystości na którą się wybierają.

W przypadku gdy nie mamy pewności co do stylu, w jakim powinniśmy przyjść na przyjęcie czy spotkanie możemy o ile to możliwe zapytać organizatora jaki styl jest preferowany. Zawsze będzie to jakieś uproszczenie i ułatwienie dla nas i naszego niepokoju.