Bycie modnym ekologicznie

Każdy z nas coraz bardziej zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo jego wybory wpływają na Ziemię. By trochę pomóc planecie zaczęliśmy sortować odpady, używać torb wielorazowego użytku oraz oszczędzać prąd i wodę. Zastanawiamy się też więcej nad tym, co kupujemy – chcemy by sprzęty domowe służyły nam długo, a nie zaraz lądowały w śmietniku. Ale co zrobić, kiedy od czasu do czasu chcemy sobie kupić coś tylko dla przyjemności, jak np. ubranie?

Najlepszą opcją jest robienie zakupów w sklepach z odzieżą używaną, bo nie napędzamy rynku tekstyliów, tylko przedłużamy użytkowość już istniejących rzeczy. Odzież używana jest niepowtarzalna – w końcu mamy tam ubrania z wielu sezonów. Każdy wie, że w tego typu sklepach można natknąć się na prawdziwe perełki, za które zapłacimy przysłowiowe grosze.

Ja szczególnie lubię odwiedzać tego typu sklepy w nowych miejscach. Ostatnio przy okazji wizyty u rodziny poradzono mi udać się do sklepu pod nazwą Tania odzież Lublin i okazało się, że nie tylko znalazłam tam kilka ubrań, ale jeszcze skusiłam się na dekoracyjne poduszki i pasujące do nich kolorystycznie zasłony. Te sklepy często mnie tak zaskakują.

Wiele osób jeszcze kręci nosem na odzież używaną, ale ja z własnego doświadczenia powiem, że zakupy w sklepach typu second-hand są niezwykle ekscytujące i przynoszą wiele satysfakcji.