Piękne włosy są oznaką dobrego zdrowia. Często po nieudanej wizycie u fryzjera lub długiej chorobie marzymy, by włosy odrosły jak najszybciej. Wzrost włosa jest cechą genetyczną, ale istnieją metody przyspieszające ten proces.

Szybki porost włosów można wspomóc na kilka sposobów. Pierwszy z nich, czyli odżywienie ich od wewnątrz, zapewni picie herbaty z pokrzywy i skrzypu polnego. Dodatkowo można przyjmować suplementy, w tym cynk czy krzem. Warto wzbogacić swoją dietę o warzywa, na przykład cebulę, która ma znaczną ilość siarki potrzebnej do odbudowy włosa. Dla zdrowych i mocnych włosów warto jeść dużo owoców.Pobudzenie wzrostu włosa można wspomóc również masaż skóry głowy i używanie kosmetyków do włosów wypadających i słabych. Warto zwracać uwagę, by kosmetyki te miały w składzie naturalne substancje.

Odpowiednio pielęgnowane włosy zapewnią szybki porost, zwiększenie objętości i gęstości, przez co włosy staną się lśniące, zdrowe i piękne. Problem wypadania czy nietwarzowej fryzury zniknie w mgnieniu oka.