Brylanty, diamenty to kamienie nie na każdą kieszeń, te rzeczywiście wartościowe warte są fortunę, a nosić je na co dzień to ogromne ryzyko.

Na świecie w cennych, bankowych sejfach jest ukrytych wiele egzemplarzy brylantowej biżuterii, jest też wiele kopii tych szlachetnych produktów. Natomiast te mniej wartościowe pierścionki z brylantami może kupić każdy normalny Kowalski, a ryzyko noszenia tego cuda, przez jego wybrankę jest niewielkie.
U jubilerów w gablotach, ofertach sklepów internetowych można dzisiaj wybrać odpowiedni wzór i rozmiar danego brylantu, oprawionego w każdy rodzaj złota. Największą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe oraz obrączki ślubne ozdobione tymi szlachetnymi kamieniami.
Brylanty, diamenty to kamienie używane do produkcji pięknej i zaskakującej biżuterii. Kobiety pragną mieć w swojej kolekcji choć jeden pierścionek z brylantem. Podarowanie kobiecie pierścionka z brylantem to oznaka największej miłości i nie ważne czy tego z rodzaju na każdą kieszeń czy tego bardzo, bardzo drogiego.