Olejek ze słodkich migdałów to składnik, który coraz częściej wykorzystywany jest w pielęgnacji ciała i włosów. Duża dawka witamin i minerałów – w tym witaminy A i E, które razem tworzą niezwykły eliksir młodości – sprawiają, że substancja ta jest niezwykle skuteczna w walce z wieloma problemami skórnymi.

W pielęgnacji włosów olejek ze słodkich migdałów możemy wykorzystać jako oddzielny składnik w ramach olejowania końcówek bądź jako produkt do stworzenia domowej maski na włosy. Doskonale sprawdzi się w przypadku włosów suchych, łamliwych i zniszczonych, odżywi i nawilży końcówki oraz może wspomóc walkę z wypadaniem.

Witaminy zawarte w olejku sprawdzą się także w przypadku suchej i pękającej skóry. Warto wykorzystać go do walki z cellulitem, rozstępami, doskonale odżywi dłonie i stopy. Nakładany na noc wspomoże procesy regeneracyjne skóry twarzy i ograniczy utratę wody przez komórki naskórka.

Olejek ze słodkich migdałów można wykorzystywać na dziesiątki sposobów. Z pewnością osoby ze skłonnością do alergii po drogeryjnych kremach i balsamach, powinny postawić na jak najbardziej naturalne składniki kosmetyków pielęgnacyjnych i wypróbować olejki do pielęgnacji całego ciała.