Niepowtarzalne stroje i dodatki z drugiej ręki

To jak jesteśmy postrzegani przez innych jest szalenie istotne dla wielu z nas. I nie dotyczy to w żadnej mierze naszego charakteru, czy też stosunku wobec innych ludzi, ale głównie o nasz zewnętrzny wizerunek .

Wielokrotnie dowodzono, że osoby eleganckie i zadbane są lepiej traktowane przez innych i łatwiej nawiązują kontakty. Właśnie dlatego tak dużo pieniędzy i czasu poświęcamy na dbanie o swój wygląd. Ponadto oprócz odpowiedniego stroju, makijażu, czy fryzury, ważny jest umiejętne dostosowanie wyglądu do okazji. Pomocą w odnalezieniu wskazówek i inspiracji mogą nam pomóc czasopisma i gazety branżowe, programy telewizyjne oraz portale poświęcone modzie. Jednak większość z nas zdaje sobie sprawę jak droga jest światowa moda. Nie wielu jest stać na zakup kreacji, czy butów z najnowszej, a nawet poprzedniej kolekcji znanego projektanta. Zwykły człowiek może się jedynie na niej wzorować i umiejętnie wybierać te trendy, które będą pasować do jego sylwetki i osobowości. Obecnie, by być modnym, nie trzeba się zbytnio namęczyć, ani wykosztować.

Z pomocą przychodzą nam sieciówki, które swoje kolekcje inspirują światowymi trendami z wybiegów. Niestety dla osób ceniących sobie indywidualizm i własny styl, nie będzie w takich sklepach nic ciekawego. Jak sama nazwa wskazuje, sklepy te są filiami sieci znanej marki, która w każdym z butików umieszcza bardzo podobny, bądź wręcz identyczny towar. Skutkiem jest później to, że w tych samych ubraniach chodzi połowa mieszkańców miasta, bądź co gorsze, naszych znajomych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie oryginalność i indywidualizm są popularne od wielu lat sklepy, w których sprzedawana jest odzież używana. Potocznie zwane są one secondhandami, a także ciucholandami, szmateksami lub lumpeksami. Towar sprzedawany w tego typu sklepach pochodzi w większości z zagranicy, głównie z Wielkiej Brytanii. Pierwotnym zamysłem do powstanie tego typu sklepów była sprzedaż odzieży i dodatków osobom niezbyt zamożnym, które niewielkim kosztem mogły ubrać siebie i swoją rodzinę. Z czasem jednak odzież używana zainteresowała gwiazdy i celebrytów, którzy kupowali ją głównie kierowani popularnością secondhandów, niż koniecznością finansową.

Dziś w prawie każdym tego sklepie z odzieżą używaną możemy znaleźć ciekawe dodatki, czy stroje pochodzące ze dawnych kolekcji znanych projektantów. Zanim jednak ubrania trafią do konkretnych sklepów, musi je sprowadzić do Polski dana hurtowania odzieży używanej. Następnie są one odsprzedawane mniejszym sklepom, z których odzież trafia do konsumenta.