1. Brzoskwiniowa ? dojrzałą brzoskwinię obrać ze skórki i przetrzeć przez sitko, dodać żółtko, łyżkę mąki oraz łyżkę oliwy, dokładnie wymieszać na gładką papkę i nałożyć na twarz na piętnaście minut, następnie spłukać ciepłą wodą i wklepać krem nawilżający. Taka maseczka wygładza i wzmacnia skórę. Inną wersją maseczki z brzoskwini jest uniwersalna odżywka przyrządzona ze świeżo uzyskanego soku z tego owocu, mleka i zmielonych płatków owsianych. Wszystko należy wymieszać i nałożyć na buzię na pół godziny.
2. Kiwi ? pół kiwi zetrzeć na tarce, dodać dwie łyżeczki otrębów pszennych dwie łyżeczki twarożku naturalnego, dokładnie wymieszać, nałożyć na twarz na piętnaście minut. Maseczka ujędrnia i oczyszcza tłustą skórę. Dla cery dojrzałej doskonała jest maseczka ze zmiksowanego jednego dojrzałego kiwi zmieszanego z dwoma łyżeczkami jogurtu naturalnego. Trzymać na twarzy około 10-15 minut.
3. Banan ? rozgnieciony na miazgę dojrzały banan wymieszany z kilkoma kroplami oliwy i soku z cytryny nałożony na twarz na piętnaście minut doskonale liftinguje i łagodzi podrażnienia.