Koszulki reklamowe – sposób promocji firmy

Firmy chcące pozyskać klientów wdrażają różne rozwiązania marketingowe. Jednym z nich są koszulki reklamowe. Jakie korzyści mają firmy z ich posiadania?

Po pierwsze odzież z logo firmy może zostać podarowana pracownikom. Koszulka, bluza czy czapka przydadzą się każdego. Jeżeli odzież zostanie wykonana z dobrej jakości materiałów, w ładnych kolorach i będzie dobrze skrojona, to nasi pracownicy chętnie będą ją nosić. I to nie tylko do pracy, ale również w prywatnym czasie. Przebywając w różnych miejscach jest duża szansa, że nie jedna osoba zwróci uwagę na znaczek firmowy i dopyta o to, czym się zajmujemy, bądź sprawdzi później np. w Internecie. Możemy ułatwić zadanie umieszczając nas koszulce adres naszej strony www. Jest to łatwy sposób na przyciągnięcie nowego klienta.

Koszulki reklamowe mogą nosić nie tylko nasi pracownicy. Są one doskonałą alternatywą dla pospolitych gadżetów, które są często wręczane: kubków, notesów, długopisów. Koszulki możemy dać jako prezent dla naszych klientów i kontrahentów. Każdy z nich zwróci o wiele większą uwagę na prezent w postaci koszulki, niż kolejny długopis. Osobom z firm, z którymi współpracujemy, możemy je wręczać przy okazji spotkań, wzmacniając w ten sposób nasz wizerunek jako profesjonalnej i dobrze prosperującej firmy.

W przypadku klientów, jeżeli prowadzimy np. sprzedaż wysyłkową i mamy stałych kupujących, możemy im wysłać koszulkę jako gratis przy okazji większych zakupów. Taki gest z naszej strony zapamiętają dłużej, niż zwykły rabat. A możemy osiągnąć przede wszystkim to, że te osoby będą dla nas bez dodatkowych kosztów „pracowały” jako mobilne nośniki reklamy.

Odzież reklamowa jest dobrym rozwiązaniem dla małych firm i wielkich korporacji. Niezależnie od przeznaczenia koszulek reklamowych, warto pamiętać że jest to jednorazowy wydatek, który przez długi czas – do momentu zużycia materiału, będzie spełniał swoją funkcję.