Decydując się na zakup sukienki staramy się dobrać fason, który będzie najlepszy dla naszej figury. Kiedy mamy eleganckie wyjście to najlepszą propozycją będą eleganckie suknie wieczorowe, ale i w tej grupie sukienek możemy dopasować dla siebie najlepszy wariant.

Kobieta drobna może ubrać się w suknię z odkrytymi ramionami, może wyeksponować swoje walory ubierając suknię odkrywającą jej ramiona, nie musi zakładać żadnego szala, ponieważ taki fason najlepiej pasuje do jej figury. Jeżeli zaś kobieta ma atletyczną figurę i bardzo poszerzone ramiona
taki fason jest dla niej nieodpowiedni.
Fason w kształcie litery A, to fason bardzo popularny, podkreśla talię kobiety i pasuje praktycznie do każdej sylwetki, zaś sukienka z poszerzonym pasem pod biustem, długa, to z kolei propozycja dla pań, które chcą wyeksponować swą kobiecość, dodadzą sobie kilka centymetrów wzrostu i wydadzą się bardziej smuklejsze.
Wybierając odpowiedni strój wieczorowy dla siebie, należy pamiętać, że także i tu „diabeł leży w szczegółach”, ponieważ ukoronowaniem najlepszej sukni wieczorowej są dodatki.