Wesele jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu małżeństwa, które dopiero zaczyna wspólną drogę. Daje to młodej parze możliwość celebrowania tak ważnej okazji w gronie najbliższych i przyjaciół. Dlatego goście powinni docenić wyjątkowość okazji i odpowiednio wybrać ubiór.

Coraz modniejsze są długie sukienki na wesele. To znak, że do łask wraca ponadczasowa elegancja. I bardzo dobrze, bo sukienki w długości maxi pasują niemal każdej kobiecie i są odpowiednie na każdą okazję. Jest wiele ich rodzajów – można zdecydować się na mniej formalną, zwiewną sukienką do kostek bądź też wystawną suknię balową.

Należy pamiętać, że wesele to nie bal karnawałowy, toteż wymaga ubioru stonowanego i eleganckiego. Panie powinny pamiętać, że białe sukienki nie są zalecane ze względu na to, że ten kolor jest zarezerwowany dla panny młodej. Mówi się też, że czerń jest niezbyt fortunnym wyborem, ze względu na jej żałobne skojarzenia. Jednak mała czarna ożywiona odpowiednimi dodatkami z pewnością będzie lepszym wyborem niż dyskotekowa mini.