W poniższym artykule zaprezentuję Państwu kilka rad dotyczących przygotowywania odświętnego komunijnego wystroju oraz kilka pomysłów na to jak zrobić ciekawe dekoracje komunijne na przykład na stół, czy ścianę.

Warto pamiętać, że dekoracje komunijne powinny łączyć w sobie elementy ozdobne, jak również symbole religijne, w końcu komunia to przede wszystkim religijne święto. Oczywiście zastosowanie symboli religijnych w wystroju nie jest; żadnym wymogiem, ale mimo wszystko nie powinniśmy o nich zapominać.

Przykładowo w tym celu wykorzystać różaniec, czy też chleb wraz winogronami jako symbole Ostatniej Wieczerzy – czyli „chleb i wino”.

Jeżeli chodzi o dekoracje komunijne na stół to świetnie się by tu sprawdził złoty kielich, ale może być problem z jego zdobyciem. Klasycznie na stole powinny pojawić się świece, można też wykorzystać gałązki mirtu, tudzież bukszpanu lub innych „ozdobniczych” krzewów.

Dobrze sprawdzają się również jako dekoracje komunijne, różnego rodzaju płótna i wstążki – szczególnie w przypadku gdy do komunii przystępuje dziewczynka. Często używa się również kwiatów o jasnych płatkach jak na przykład białe róże.

W sklepach są również dostępne różne cukiernicze dekoracje komunijne jak na przykład figurki chłopczyka lub dziewczynki wykonane z cukru – ustawia się je na tort. Są również dostępne inne dekoracje komunijne, które można wykorzystać do ozdobienia tortu lub jeżeli nie mamy tortu to innego ciasta. Aczkolwiek obecnie zwykle na komunię zamawia się torty.

Hitem sezonu są teraz dekoracje w formie zdjęcia dziecka, które przykleja się na tort. Są one drukowane na specjalnej powłoce i w pełni jadalne. Można zastosować wiele pomysłów na dekoracje komunijne, ale pamiętać należy, że w tym dniu najważniejsze jest nasze dziecko i to jego opinia powinna być dla nas priorytetem. Tak więc zanim wybierzemy dekoracje komunijne zapytajmy co na ich temat sądzi nasze dziecko, a najlepiej pozwólmy mu samemu wybrać takie dekoracje komunijne jakie mu się podobają.