0
Podróżowanie głębokie

Zbuduj własną świątynię mocy

Zasada CCC, o której pisałam w tym miejscu, pomaga zbudować głęboki poranek i w istocie tworzy fundamenty, na których stanie Twoja „świątynia mocy”. W Indiach popularne jest, że projektując budynek, od razu wyodrębnia się w nim specjalny pokój do medytacji. Oczywiście w polskich realiach często nie jest to możliwe. Można natomiast stworzyć niewielką przestrzeń, która będzie swoistą oazą spokoju, miejscem, w którym będziesz mogła/ mógł celebrować głębokie poranki.

Idealnie byłoby, gdyby „świątynia mocy” powstała w innym pokoju niż sypialnia. Jeśli nie ma takiej możliwości, nie szkodzi. W pomieszczeniu należy wydzielić niewielką przestrzeń na poranne praktyki. Można wyodrębnić ją dodatkowo parawanem. Powinno to być miejsce przewietrzone, czyste i jasne, najlepiej od strony wschodniej, by promienie wchodzącego słońca mogły wpadać do środka pokoju.

Wieczorem należy przygotować „świątynię mocy” na poranne praktyki. Przestrzeń, jaką dla tego celu wybierzesz, powinna być prosta, minimalistyczna, ale przede wszystkim schludna i uporządkowana. Dobrze, gdyby w pobliżu były świeże kwiaty, zioła czy inne rośliny. Każdego ranka właśnie to miejsce będzie wypełniać się Twoją obecnością, dobrą energią, która wróci do Ciebie jak bumerang.

Możesz wybrać kącik, gdzie stoi fotel oraz niewielki stoliczek na książkę i notatnik albo położyć na podłodze wygodną poduchę i bambusową tackę, na której postawisz aromatyczną filiżankę kawy.

Sam fakt, że dokonujesz wysiłku, który ukierunkowany jest na wydobycie z przestrzeni piękna wieczorem, zadziała na Ciebie pozytywnie i podświadomie zmobilizuje do porannego wstawania. Niewielkim kosztem możesz więc przybliżyć się do realizacji upragnionych celów!

W moim przypadku zwykle wychodziło tak, że poza przygotowywaniem „świątyni mocy” z rozpędu sprzątałam od razu cały pokój. Dzięki temu rano nie tylko ja czułam się dobrze w estetycznym mieszkaniu, ale również mój mąż. Nasze dobre samopoczucie o poranku, na które zapracowałam już wieczorem, było dodatkową motywacją do utrwalenia nawyku budowania „świątyni mocy”, porannego wstawania i praktykowania głębokich poranków.

Zapraszam do dołączenia do wydarzenia: „W wakacje 2020 odbędę najwspanialszą podróż do…?” W tym tygodniu zajmujemy się właśnie porannym wstawaniem 🙂

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Leave a Reply