Rozmowy głębokie

Rozmowy Głębokie

Pomysł podcastu nawiązuje do rozmów „z tamtych lat”, które odbywały się wieczorową porą i wciągały nas coraz głębiej w omawiane tematy aż do momentu, kiedy dotarliśmy do istoty rzeczy. W rozmowach głębokich, w przeciwieństwie do wywiadu, zapraszany gość nie zna pytań, co jest analogiczne do sytuacji w podróży głębokiej – wyruszamy bez szczegółowego planu, by dać się ponieść przygodzie, podążać za intuicją. Nie oznacza to jednak, że wędrujemy na oślep. Wiemy mniej więcej, jakie są ważne punkty na naszej mapie, ale cała reszta jest szczerą improwizacją. Czerpiemy przyjemność z bycia tu i teraz, ze spotkania, z tego, że jesteśmy cali dla siebie…

Czołówka podcastu

Traktuję rozmowę jak wymianę darów – zadaję pytania, dzięki którym jak partnerzy wyruszamy z dreszczykiem emocji na plecach w fascynującą podróż, w której razem uczymy się i poznajemy świat z innej strony.

Dzięki pracy nad doktoratem związanym z filmem mam niezwykłe szczęście rozmawiać z ikonami polskiego i rosyjskiego kina. Są to aktorzy, reżyserzy, scenografowie, muzycy, charakteryzatorzy, operatorzy i inni współtwórcy wielkich dzieł takich „Faraon” Jerzego Kawalerowicza czy „Wesele” Andrzeja Wajdy. W czasie samotnej podróży do Petersburga rozmawiałam z jednym z największych reżyserów światowego kina, Aleksandrem Sokurowem oraz jego współpracownikami. To były tak elektryzujące spotkania, że spokojnie mogę porównać je do moich najlepszych głębokich podróży, w czasie których tworzy się coś niezapomnianego – żywe doświadczenie, dotknięcie pewnej prawdy.

Jeśli chcesz być częścią tego podcastu, napisz! Opisz we wiadomości ważne dla Ciebie wydarzenie, które będzie kręgosłupem rozmowy, opowiedz historię, która zdarzyła Ci się w podróży i miała wpływ na Twoje życie. Jestem przekonana, że razem stworzymy coś pięknego! Miejsce w łodzi już czeka!

E-mail do kontaktu: podrozowanieglebokie@gmail.com

Może Ci się spodobać

2 komentarze

  • Reply waldek 30 listopada, 2020 at 6:11 pm

    Brawo Agnieszka.. Rozmowy istotne !! o – głebiach ho ho – przepastnych i wyjątkowych. Wspanialy temat.

    • Reply Agnieszka 30 listopada, 2020 at 6:33 pm

      Dzięki!Jest moc! 🙂

    Leave a Reply