0

O mnie

Nazywam się Agnieszka Korycka-Sobotka i we wszystkim, co robię staram się dotrzeć do istoty rzeczy.

Jestem tłumaczką-rusycystką i filmoznawczynią, doktorantką na Uniwersytecie Warszawskim. Współtworzę Zespół Badań nad Filmem Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto jestem dyrektorem programowym Fundacji na Rzecz Niematerialnego Dziedzictwa Kultury w Polsce. Z zamiłowania pozostaję reżyserką tworzącą w Zespole Filmowym Jaskółka i trenerką tańca towarzyskiego. Podczas podróży jestem jak dziecko idące tam, gdzie prowadzi je serce. Uprawiam windsurfing, jeżdżę na desce i na nartach.

Kiedyś chciałam być zawodową podróżniczką, ale zrozumiałam, że najciekawsze podróże to nie te na koniec świata, ale do jego głębi. Blog Podróżowanie Głębokie to pewna perspektywa patrzenia na świat. Opis relacji z wypraw do świata zjawisk i rzeczy zapis rozmów z napotykanymi osobami, a zarazem zaproszenie do wyprawy, do innej formy podróżowania, do świadomego i pięknego życia.

Działalność naukowa

W ramach pracy naukowej zajmuję się kinem autorskim rosyjskiego reżysera Aleksandra Sokurowa. Napisałam kilka rozpraw opublikowanych m.in. w monografiach: Antropologia postaci w dziele filmowym (2015), „Faraon”. Poetyka filmu (2016), Doświadczenie wewnętrzne bohatera w dziele filmowym (2017), „Wesele”. Filmowa mandala (2018) i Wyrażenie Niewyrażalnego. Mistycyzm w sztuce: literaturze, malarstwie, muzyce (2018). Przeprowadziłam i opracowałam siedem rozmów do książki „Faraon”. Rozmowy o filmie, do której napisałam także przedmowę (dostępna tutaj: http://analizafilmu.pl/faraon-poetyka-filmu/przedmowa/).

Działalność artystyczna

W ramach działalności artystycznej tworzę średniometrażowe filmy fabularne i dokumentalne pokazywane, a zdarzało się, że również nagradzane, na ogólnopolskich festiwalach kina niezależnego. Na festiwalu 48Hour Film Project zdobyłam nagrodę za najlepszą reżyserię (2019).

Linki:

Zespół Badań nad Filmem UW (https://bit.ly/2Va3aoL)

Fundacja na Rzecz Niematerialnego Dziedzictwa Kultury w Polsce (https://bit.ly/2ylxt2Y).

Swallow Art Film – Zespół Filmowy Jaskółka (https://bit.ly/2XDhAPV)

Tańcem Malowane – (https://bit.ly/3bdJeHa).

Jeśli chcesz przeżyć głęboką podróż, nie czekaj, po prostu rusz w drogę!

Skontaktuj się!

Wysyłając wiadomość akceptujesz politykę prywatności