0
Rozmowy głębokie

Jak słuchać i być słuchanym? Rozmowa z Bolesławem Błaszczykiem o intuicji, improwizacji i muzyce żywej – odcinek 10

Ten odcinek to prawdziwa gratka dla wszystkich, których fascynuje muzyka i improwizacja okraszona dużą dawką humoru! Od twórcy i muzykologa, który sam improwizuje i bawi innych, grając od wielu lat w słynnej Grupie MoCarta, nauczymy się, jak słuchać drugiego człowieka, co to znaczy być obecnym w TERAZ? Naszym „przejrzyście obecnym” przewodnikiem będzie także Andrzej Bieżan, propagator „muzyki żywej”, o którym Bolesław Błaszczyk napisał książkę. Porozmawiamy również o magii Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, Bogusławie Schaefferze i Mścisławie Rostropowiczu... Pełna lista pytań i tematów znajduje się na YouTube:-)

W niektórych rozmowach tak jest, że każda z nitek prowadzi do jednego kłębka. Tak było i tym razem, kiedy rozmawialiśmy o muzyce intuicyjnej. Intuicja to pewna zdolność – uważana przez niektórych za „szósty zmysł” – do głębokiego czucia i reagowania na nie – słowem, gestem, dźwiękiem…

Czy można nauczyć się słuchać intuicji? Jak może pomóc w tym muzyka? W poprzedniej rozmowie (odc. nr 8) z niewidomą Moniką Dubiel, zastanawiałyśmy się, co to w istocie znaczy widzieć. Tym razem dotykamy samych źródeł dźwięku i praktycznie staramy się odpowiedzieć na pytanie, co to znaczy słyszeć.

Tu połuchasz rozmowy na Spotify

W odcinku dziewiątym opowiadałam wraz z Bolkiem o niezwykłych wydarzeniach, które poprzedzały nasze spotkanie, a które w sposób bezpośredni pokazują, jak w naszym życiu działała intuicja. Odcinka wysłuchasz tutaj.

Ciekawa jestem, czy Wy też zauważyliście, jak ten „szósty zmysł” działał kiedyś na Waszą korzyść? Podzielcie się w komentarzach Waszymi relacjami 🙂

Rozmowa i wygodny timecode z tematami na YouTube

Podróże intuicyjne

Rozmowę z Bolkiem Błaszczykiem rozpoczynam od pytania o najważniejszą w jego życiu podróż. Co ciekawe, po wysłuchaniu jego relacji z wyprawy za Ocean, po raz kolejny dochodzimy do wniosku, że najlepsze podróże, to podróże intuicyjne, w których – wiedzeni głębokim czuciem tego, co chcemy – idziemy tam, gdzie prowadzi nas serce. Cały odcinek o takim podróżowaniu i słuchaniu intuicji w drodze znajduje się tutaj: Rozmowa z Magdą Mitrofaniuk o Australii, która wywraca życie do góry nogami.

Jeśli chcesz otrzymać całą transkrypcję rozmowy z Bolkiem Błaszczykiem, zapisz się na newsletter i napisz do mnie mail z taką prośbą. Link do zapisu na newsletter i przy okazji bezpłatny fragment e-booka o poranku znajduje się TUTAJ.

Zobacz koniecznie:

Książka „Andrzej Bieżan. Intuicja. Wolność”

B. Błaszczyk - INTUICJA. WOLNOŚĆ. ANDRZEJ BIEŻAN - Kup teraz za: 45,00 zł -  Otwock - Allegro Lokalnie

Gdzie jeszcze słuchać „Rozmów głębokich”?

Anchor

Apple Podcasts

Google Podcasts

Zapraszam do naszej społeczności na Facebooku!

Chcesz zostać gościem podcastu? Zareklamować swoją twórczość lub działalność? A może chcesz opowiedzieć o ważnej dla Ciebie podróży? Napisz i zostań moim gościem! 🙂

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Leave a Reply