Rozmowy głębokie

Jak dobrze spać, by wcześnie wstać? Czule o rozmowie z Sebastianem Kilichowskim – odcinek 18

W tym odcinku opowiadam o tym, jak doszło do spotkania z Sebastianem Kilichowskim, twórcą marki EyeShield produkującej okulary, które blokują światło niebieskie, a przy tym wpływają na dobry sen i przyczyniają się do tworzenia cudownych poranków.

Zapraszam do podróży, której bohaterem jest Sebastian Kilichowski, twórca „EyeShieldów”, laureat Polskiej Nagrody Innowacyjności 2020, jedyny w Polsce i prawdopodobnie jedyny w Europie producent okularów, które blokują 100% światła niebieskiego.

W naszym życiu przeżywamy wiele podróży, które się zazębiają. Nie wszystkie rozpoznajemy i potrafimy ubrać w słowa. W Rozmowach Głębokich moim celem jest stworzenie miejsca gdzieś na skraju wioski, gdzie bohater bądź bohaterka przysiadzie na ławeczce przed kolejną podróżą i opowie, co się wydarzyło. Wierzę, że esencja tej opowieści jest lekcją, która jest światu potrzebna, więc powinna być usłyszana. Przez Ciebie i innych ludzi.

Transkrypcja odcinka a na końcu rabaty i nagrody!

Sebastian Kilichowski to założyciel marki EyeShield, produkującej okulary blokujące światło niebieskie, laureat Polskiej Nagrody Innowacyjności 2020. Jedyny w Polsce i prawdopodobnie jedyny w Europie producent okularów eyshield które blokują 100% światła niebieskiego, a przy tym mają modny design i dużą wytrzymałość.

Rozmowy z Sebastianem wysłuchasz już za tydzień.

Sebastian Kilichowski, foto: Aga Korycka-Sobotka

Pewnie ciekawi cię, dlaczego kolejnym gościem rozmów głębokich będzie człowiek sukcesu, inżynier i przedsiębiorca z firmy osiągającej milionowe obroty?

By odpowiedzieć na to pytanie, opowiem Ci moją historię, która doprowadziła mnie do spotkania z Sebastianem. Kiedy rezygnowałam z pracy na etacie, musiałam od zera stworzyć sobie swoją rzeczywistość, zaprojektować swój dzień i swój poranek, który jak się okazało w ogóle nie istniał.

Dołącz do newslettera, zapoznaj się z bezpłatnym fragmentem e-booka „Głębia poranka” i wysłuchaj rad Sebastiana na temat produktywności skierowanych specjalnie dla Ciebie!

Zazwyczaj wstawałam na ostatnią chwilę, by o ósmej rano być już w biurze. Pewnie domyślasz się, że gdy nie miałam nad sobą pręgierza, budzik jakby samoistnie przestawiał się w trybie drzemki o kilka kwadransów. Później potrzebowałam 2-3 godzin, by na dobre wejść w tryb pracy, który za chwilę był przerywany obiadem i ani się nie obejrzałam, a już zapadał wieczór. Próbowałam kolejny raz i kolejny, ale bez skutku. Moje poranki były ślamazarne i dokładnie takie były moje dni, co przekładało się na gorszą produktywność i realizację celów.

Po jakimś czasie zrozumiałam, że, aby rozwiązać problem z porannym wstawaniem, muszę cofnąć się o kilka godzin i dobrze zakończyć dzień. Okazało się, że spędzić dobrze wieczór, też nie jest tak łatwo, jak mogłoby się wydawać, ale gdy przestrzega się kilku zasad, jest to możliwe. Wtedy właśnie odkryłam, że w tej całej układance bardzo ważne jest światło niebieskie, które powinno się przed snem ograniczać, by organizm rozpoczął wydzielanie hormonu snu – melatoniny. Pomogły mi w tym okulary stworzone przez Sebastiana. O tym, dlaczego, tak ważne jest unikanie światła niebieskiego przed snem opowie za tydzień fachowo mój gość.

W moim przypadku okulary zadziałały od razu – poszłam spać przed północą i wstałam rano naprawdę wypoczęta. Po pewnym czasie odkryłam, że czynniki, które sprawiły, że z sowy, które słynęła z tego, że prowadzi nocne Polaków rozmowy z przyjaciółmi i rodziną, stałam się skowronkiem, da się uporządkować i przekazać tę wiedzę dalej.

Jeśli Twoje życie jest opowieścią, możesz zmienić życie innych ludzi.

Stwierdziłam, że w czasie praktyki głębokich poranków napiszę e-booka. Nowy cel dodał mi skrzydeł – już wiedziałam, po co chcę wstawać rano. Z czasem stało się jasne, że chcę też, by inni wiedzieli, dlaczego mają obudzić się o poranku i cieszyć się swoją magiczną godziną. Chcę, by inni też celebrowali te chwile przy wschodzie słońca, bo poranek to początek głębokiej podroży.

Rozmowa z Sebastianem Kilichowskim na YouTube

To poczucie misji rezonowało we mnie, kiedy słuchałam licznych rozmów z Sebastianem. On też zrezygnował z dobrej i stabilnej pracy, by realizować dużą rzecz, by pomagać innym osiągać pełnię potencjału. Czy się nie bał? Skąd wziął odwagę, by rzucić wszystko i pójść w nieznane? Co było źródłem jego siły? O tym m.in. porozmawiamy za tydzień.

Ktoś mógłby pomyśleć, że okulary blokujące światło niebieskie to tylko mały kamyczek, który dorzuca do kosza budującego ludzkie zasoby, ale w tym kamyczku jest widoczny odcisk twórcy. Widać w nim serce i pasje, z jaką podchodzi do swojej pracy. Właśnie z takich kamieni budujemy naszą świątynię mocy.

Historia Sebastiana jest opowieścią, która może być opowiedziana jak baśń, są w niej sprzymierzeńcy i wrogowie, chochliki, jaskinie mroku i nagroda, która czeka na każdego odważnego podróżnika, który zdecyduje się opuścić bezpieczną przystań i pójść za głosem swojej intuicji.

Zapraszam do tej absolutnie niezwykłej podróży z Sebastianem Kilichowskim już za tydzień!

Na koniec mała niespodzianka!

Jeśli czytasz ten artykuł lub słuchasz podcastu, pewnie dowiadujesz się o tym jako pierwszy/pierwsza.

W czerwcu ukaże się trzecie udoskonalone wydanie e-booka „Głębia poranka” z piękną grafiką i dodatkowymi tekstami, o tym, jak stworzyć poranek szyty na miarę!

Przy zakupie otrzymasz dodatkowo rabat w wysokości 5% na okulary marki EyeShield!

Już dziś dołącz do newslettera i zapoznaj się z bezpłatnym fragmentem książki!

Jeśli staniesz się subskrybentem w tym tygodniu, to już w następnym otrzymasz w mailu nagranie zawierające rady Sebastiana skierowane specjalnie do społeczności odbiorców newslettera na temat zwiększenia produktywności.  

Przydatne linki:

Strona okularów EyeShield

Facebook EyeShield

Słuchaj Rozmów Głębokich wygodnie na:

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Breaker

Radio Public

Pocket Casts

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Leave a Reply