0
Rozmowy głębokie

Czule o rozmowie o tym jak żyją niewidomi, jak przemierzają syberyjską tundrę i jak wyobrażają sobie świat? – odcinek 7

Bohaterką tego odcinka jest Monika Dubiel, która w młodym wieku straciła wzrok. Skoro nie może oglądać świata, postanawia zobaczyć go po swojemu. Rasowa podróżniczka, władająca kilkoma językami, a moja dobra znajoma zachwyca setki tysięcy osób na tik toku i YouTubie „VIP team”, gdzie opowiada o codzienności niewidomych. Poznajcie Monię!

Wyobraź sobie, że gdy masz kilkanaście lat, światło przed twoimi oczami powoli zaczyna dla ciebie gasnąć. Widzisz coraz mniej. Jesteś młodym człowiekiem, który za chwilę opuści mury liceum i ruszy wielki świat. Zacierają się w twojej pamięci twarze bliskich, mamy, członków rodziny, znajomych. Gdy ja poznałam Monikę Dubiel nie widziała już prawie nic. Nie wiem, jak wyglądam. Jak wyobraża sobie ludzi? Na co zwraca uwagę? Jak udało jej się opuścić strefę komfortu i wyjechać z rodzinnego miasta na studia do Warszawy, a potem mieszkać w kilku krajach za granicą i podróżować po całym świecie?

W poprzednich dwóch odcinkach poznaliście historię Artura Gumy, który w skałach uratował życie spadającemu koledze, tracąc rękę, ale nie zrezygnował ze wspinaczki i odnalazł nowy sposób na bycie blisko gór. Dla prawdziwych podróżników żadna niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji marzeń, a historia Moniki  jest tego kolejnym dowodem. Dodaje sił, by się nie bać i ruszyć w nieznane, czerpać z życia garściami! Z resztą posłuchajcie sami, co Was czeka w tej podróży z Monią jako przewodniczką:

Rozmowy głębokie – odcinek. 7.

Sociale VIP team – zajrzyjcie koniecznie!

YouTube VIP team

Instagram

Tik Tok

Cała rozmowa z Moniką jest dostępna tutaj.

Pogadajmy! 😉

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Leave a Reply